FOTOKURZY

FOTOGRAFOVÁNÍ I.

Dostali jste nebo už delší dobu doma máte zrcadlovku, bezzrcadlovku, nebo nějaký vyspělejší kompakt a nevíte co přesně s ním? Pořád fotíte na automatiku a přitom dobře tušíte, že potenciál vašeho foťáku je opravdu někde jinde? Tento kurz vám konečně ukáže, jak, proč a kdy opustit automatický režim. Na kurzu se naučítě váš přístroj ovládat.  Budete vědět v jaké situaci je dobré zapnout který režim. Budete znát a umět ovládat nejdůležitější věci při focení jako jsou - clona, expoziční čas, ISO, kompenzace expozice, vyvážení bílé, ostření, ale i třeba základy kompozice. 

Kurz je celodenní. Začínáme v 9:00 a končíme v cca 16:00. Kolem poledne je zhruba hodinka pauza na oběd. Část kurzu probíhá u nás ve studiu, a když počasí dovolí, část fotíme venku. 

CENA KURZU:1900,-Kč

Aktuální volné termíny: 

neděle 12.5.2024  (9:00-16:00 hod)  Počet volných míst: 8                       

(maximální počet účastníků kurzu je 9)

NOČNÍ PRAHA

Líbí se Vám fotky noční Prahy, čáry od světel jedoucích aut nebo hvězdné oblohy? Nevíte přesně jak na to? Na tomto 3hodinovém fotoworkshopu se všechno naučíte. Focení s pomocí stativu a extrémě dlouhých expozičních časů. Vše vám vysvětlíme. Začínáme v 18 hodin v našem studiu. Během první hodinky proběhne potřebná eoretická část a pak společně vyrazíme směrem do centra. Během procházky si budete moci vše vyzkoušet a nafotit si například noční Tančící dům, Žofín, Národní divadlo a končíme obvykle výhledem na Karlův most a Pražský hrad. Pokud nemáte vlastí stativ - nevadí, můžeme vám půjčit.

CENA KURZU:900,-Kč

Aktuální volné termíny:  

Počet volných míst: (maximální počet 9)

KOUZLO FOTOKOMORY

Je to neskutečné kouzlo - jak se vám začne v misce s vývojkou objevovat exponovaný fotopapír s černobílou fotografií.

Už si ani nepamatujete, kdy naposledy jste to v temné fotokomoře zažil/a? Nebo jste to naopak nikdy na vlastní kůži neviděl/a a znáte to jen z filmů?

Tak u nás máte konečně zas možnost. Analogová fotografie je opět na vzestupu. Všichni (skoro) máme dost cvakání fotek na telefon, jejich automatickou postprodukci, kdy ani nevíte co všechno s tím nějaký program nebo ještě hůře umělá inteligence udělali.

Pojďte s námi udělat krok zpět v čase a zkusit si vyvolat vlastní černobílou fotografii analogovou cestou. Buď máte vlastní starý vyvolaný kinofilm, nebo vám pro pokusy půjčíme náš.

Zkusíte si kompletně připravit fotokomoru k práci, naučíte se pracovat se zvětšovacím přístrojem, který vám naexponuje váš snímek na fotopapír. Dále budete pracovat s vývojkou a ustalovačem a finálně budeme fotografie sušit/leštit. Prostě kompletní práce ve fotokomoře pro vyvolání pozitivního černobílého materiálu.

Z fotokurzu si odnesete několik finálních papírových fotek. (záleží jak vám to půjde ;-)

Fotokurz je vhodný jak pro foto-nadšence, tak pro úplné laiky, kteří si jen chtějí zažít tu neskutečnou atmosféru fotokomory.

Kurz je večerní, čtyřhodinový. Začínáme v 18:00 a končíme v cca 22:00. 

V ceně fotokurzu máte vše - od lektora, přes veškerý fotomateriál, chemii, vybavení,...

CENA KURZU:2900,-Kč

Aktuální volné termíny: 

úterý 13.5.2024  (18:00-22:00 hod)  Počet volných míst: 2                       

(maximální počet účastníků kurzu je 4)

TOP